Obecność chóru w liturgii

Obecność chóru w liturgii. Jeden Kościół - wiele tradycji

poniedziałek 11 marca 2019

godz. 10.00 Rozpoczęcie sesji: dr hab. Witold Zalewski – dyrektor MIMK
godz. 10.15 Katherine Dienes-Williams (Guildford Cathedral, Wielka Brytania),wykład pt. The Cathedral Choir in the Church of England today.
godz. 10.45 Bruno Belliot (Academie de Musique et d'Arts Sacrés, Sainte-Anne d'Auray, Francja) wykład pt. The maîtrise of Sainte-Anne d'Auray: a look and perspectives on the renewal of the landscape of choir schools in France.
godz. 11.10 prof. Richard Robbins (Music University of Minnesota Duluth, USA), który wygłosi wykład pt. Choral and Liturgical Traditions in the United States: History and New Directions.

godz. 11.40 – 12.00 przerwa

godz. 12.00 Gilles Gérard (Academie de Musique et d'Arts Sacrés, Sainte-Anne d'Auray, Francja) wykład pt.  Sacred and liturgical music for choirs in France since Vatican II
godz. 12.20 dr Maria Januszkiewicz (Marysia Yanushkevich) (AM Kraków)
wykład pt.  Tradycje chóralne w liturgii prawosławnej.

godz. 12.40 dr Krzysztof Michałek (AM Kraków, Bazylika Bożego Miłosierdzia, Bazylika Mariacka)
wykład pt.  Dążenie do „Notre Dame” w polskich realiach muzyki kościelnej. Utopia czy praca pozytywistyczna?

godz. 13.00 dyskusja

wtorek 12 marca 2019

godz. 9.00 – 13.00
Przygotowanie liturgii koncertu – otwarte warsztaty i konsultacje z prelegentami.

Uroczysta liturgia i koncert chóralny w Bazylice Mariackiej w Krakowie